Odpust parafialny ku czci Świętego Izydora - 10.05.2024
„Modlitwa ma wielką moc”
W sobotę 10 maja przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową wspominając Świętego Izydora patrona rolników. Sumie odpustowej przewodniczył ksiądz proboszcz, a uroczyste kazanie wygłosił ksiądz Marek Wesołowski, który od początku swojej kapłańskiej posługi związany był z duszpasterstwem wojskowym. Przez wiele lat posługiwał w Kościele Garnizonowym w Kielcach, prowadząc katechezę dla żołnierzy, a w latach 2001–2011 pełnił funkcję kapelana BOR, osiągając stopień pułkownika. Był świadkiem i uczestnikiem wielu ważnych wydarzeń w historii współczesnej Polski, w tym dramatycznych chwil związanych z katastrofą smoleńską.
Podczas homilii Ksiądz Marek przypomniał o cechach pracowitości i pobożności Św. Izydora oraz o licznych cudach za jego wstawiennictwem, jednak szczególną uwagę skupił na postaci innego świętego – Świętego Brata Alberta Chmielowskiego oraz „mocy modlitwy” za jego wstawiennictwem.
Zwieńczeniem uroczystości odpustowych było wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja wokół kościoła. Na koniec Ksiądz proboszcz udzielił wiernym Bożego Błogosławieństwa oraz odpustu zupełnego dla wszystkich, którzy skorzystali z łaski tego dnia.
O cudzie uzdrowienia małego chłopca, dzięki gorliwej modlitwie sióstr albertynek do Św. Brata Alberta Chmielowskiego można przeczytać pod podanymi linkami:











