Niedziela Chrztu Pańskiego i Koncert kolęd – 11.01.2026
W niedzielę 11 stycznia 2026 obchodziliśmy Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, przypominając chrzest Jezusa w Jordanie oraz początek jego publicznej działalności. Wydarzenie to ma wyjątkowe znaczenie w życiu Jezusa i w historii zbawienia – jest bowiem momentem objawienia Jezusa jako Syna Bożego i zapowiedzią Jego misji odkupienia ludzkości.
W trakcie mszy o godzinie 12:00 mieliśmy przyjemność gościć w naszej parafii Orkiestrę dętą przy OSP w Przychodach pod batutą Pana Tomasz Zawadzkiego, która wzbogaciła liturgię piękną grą na instrumentach.
Podczas mszy świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za ten pierwszy i najważniejszy sakrament, który otwiera człowiekowi bramy nieba - Sakrament Chrztu Świętego. W modlitwie polecaliśmy naszych rodziców oraz rodziców chrzestnych, a obrzęd pokropienia wodą święconą przypomniał nam moment naszego chrztu, przez który zostaliśmy włączeni do kościoła.
Po zakończeniu mszy świętej odbyło się wspólne kolędowanie z orkiestrą, której członkami jest kilkunastu naszych parafian. Podczas koncertu wybrzmiały takie kolędy jak „Chrystus się rodzi”, „Anioł Pasterzom mówił”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”, „Do szopy hej pasterze”, „Pasterze mili”, „Mędrcy świata” oraz „Cicha Noc”. Na zakończenie koncertu orkiestra wykonała nieco bardziej rozrywkowe brzmienie, grając znaną piosenkę „Jingle bells”.
Wszyscy uczestnicy kolędowania rozeszli się do domów w bardzo dobrych nastrojach, a my jako parafia możemy być dumni, że nasi parafianie tak pięknie rozwijają swój talent i dzielą się nim z innymi.











