Sakrament Chrztu Świętego

Do zapisu należy przedłożyć:
1. Wyciąg aktu urodzenia z USC.
2. Metrykę ślubu kościelnego rodziców (jeżeli ślub był zawarty w innej parafii).
3. Rodzice chrzestni, jeżeli są z innej parafii przedłożą zaświadczenia ze swojej parafii że są praktykującymi katolikami.

Sakrament małżeństwa

Przynajmniej 3 miesiące przed zawarciem małżeństwa narzeczeni zgłaszają się do kancelarii.

Do zapisu należy przedłożyć:
1. Świadectwo z Urzędu Stanu Cywilnego.
2. Metryka sakramentu chrztu i bierzmowania (jeśli te sakramenty były poza parafią).
3. Ostatnie świadectwo katechizacji szkoły średniej lub zawodowej.
4. Dowody osobiste.
5. Zaświadczenie z nauk przedmałżeńskich i poradnictwa rodzinnego.

Sakrament Pokuty

Spowiedź w naszej parafii jest możliwa codziennie przed każdą Mszą świętą.

Sakrament Namaszczenia Chorych

Obowiązek poproszenia kapłana ciąży na najbliższej rodzinie chorego.
W przypadku ciężkiej choroby lepiej poprosić kapłana wcześniej, bowiem jest to Sakrament umocnienia.
Sakrament ten może być przyjmowany wielokrotnie, a nie tylko w przypadkach krańcowych. Osobom ciężko chorym (nie tylko umierającym) udzielamy tego Sakramentu w ich domach. Sakramentu tego nie udziela się zmarłym!

W domu należy przygotować:

Stół nakryty białym obrusem, a na nim:
   -  świecę
   -  krzyż,
   -  wodę święconą i kropidło.

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Dobrakowie, siedziba: Dobraków 55, 42-439 Żarnowiec.